Metin Feyzioğlu
Basından

'PKK DEVLETİNE İZİN VERECEKLERDİ'

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 15 Temmuzun, bir darbe girişiminin ötesinde olduğunu belirterek, "Darbe başarılı olsaydı, darbeciler, güney sınırımızda kurulmak istenen PKK devletine izin verecekti. Darbe başarılı olmasaydı, ancak yirmi dört saat içinde düzen sağlanamasaydı, bu kez de iç savaş çıkarılacaktı" dedi.

7.17.2019Kaynak: AydınlıkDetaylı bilgi

TBB BAŞKANI FEYZİOĞLU ŞANLIURFA'DA

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Ankara'da, trafik kazasında hayatını kaybeden eski Şanlıurfa Baro Başkanı Avukat Sabri Çepik'in kızı Dilan Çepik'in, Siverek ilçesindeki cenaze törenine katıldı.

5.3.2019Kaynak: ŞanlıurfaDetaylı bilgi

TBB'DEN ÖLÜM KLAVYELERİNE DAVA

Türkiye Barolar Birliği, Avukat İbrahim Ergin'in boşanma davasına baktığı kadının kocası tarafından Aksaray'daki ofisinde katledilmesinden sonra sosyal medyada "Hak etmiş ölümü", "Hak yerini buldu", "Avukat ile kalmam. Hâkim, savcı katliam yaparım", "Ben de geberteceğim o üç avukatı, vakti, saati var", "İlk defa iyi bir hedef seçmiş" paylaşımları yapan 6 kişi hakkında dava açılması için suç duyurusunda bulundu.

5.3.2019Kaynak: ÖnderDetaylı bilgi

NEFRETLE KINIYORUZ

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Aksaray Barosu avukatlarından İbrahim Erginin gözü dönmüş bir saldırgan tarafından öldürülmesini nefretle kınadığını belirterek, "Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik bu tür hain saldırılar, bizleri savunma mesleğini en iyi şekilde yerine getirme idealimizden döndürmeyecektir" dedi.

5.2.2019Kaynak: BurdurDetaylı bilgi

'ŞİDDETLE TOPYEKÛN MÜCADELE ETMELİYİZ'

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzıoğlu, Aksaray'da bir avukatın öldürülmesine tepki göstererek, "Kadına şiddet. Çocuğa şiddet. Avukata şiddet. Sağlıkçıya şiddet. Statta şiddet. Sokakta şiddet. Düğün yerinde şiddet. Hepsi bir bütünün parçası. Hepsiyle topyekûn mücadele etmek zorundayız" dedi.

5.2.2019Kaynak: AydınlıkDetaylı bilgi

NEFRETLE KINIYORUZ

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Aksaray Barosuna kayıtlı avukat İbrahim Ergin'in silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin, "Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik bu tür hain saldırılar, bizleri savunma mesleğini en iyi şekilde yerine getirme idealimizden döndürmeyecektir." ifadelerini kullandı.

5.1.2019Kaynak: 24 SaatDetaylı bilgi

TBB'NİN HUKUK MÜZESİ BULGARİSTAN'DA TANITILDI

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Hukuk Müzesi, 19-24 Nisan tarihleri arasında Bulgaristan'ın Filibe (Plovdiv) şehrinde İstanbul Üniversitesi Müze Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fethiye Erbay tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Üniversite Müzeleri Birliği Platformu Kongresi'nde tanıtıldı. Kültürel mirasın tanımlanması ve etkileşimi amacıyla düzenlenen etkinliğe TBB adına katılan Müze Müdürü Havva Alkış ve Gönüllü Müze Eğitim Koordinatörü Avukat Birgül Feyzioğlu, "Müze Eğitiminin Müze Tanınırlığı

4.29.2019Kaynak: Son HaberDetaylı bilgi

İŞKENCE SUÇU İŞLEDİLER

TÜRKİYE Barolar Birliği, darp ve işkenceye maruz kalan Avukat Sertuğ Sürenoğlu'nun, olaya ilişkin video görüntülerinin ortaya çıkması üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığına ikinci bir dilekçe sunarak işkence suçunu işleyenler ve diğer sorumlular hakkında ceza davası açılmasını talep etti.

4.28.2019Kaynak: AydınlıkDetaylı bilgi

''CEZA DAVASI AÇILMALI''

Türkiye Barolar Birliği (TBB), darp ve işkenceye maruz kaldığını savundukları Muğla Barosu'na kayıtlı Avukat Sertuğ Sürenoğlu'nun, olaya ilişkin video görüntülerinin ortaya çıkması üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığına ikinci bir dilekçe sunarak 'suç'u işleyenler ve diğer sorumlular hakkında ceza davası açılmasını talep etti.

4.27.2019Kaynak: Marmaris ManşetDetaylı bilgi

"ATATÜRK HERKESİ BİRLEŞTİRMESEYDİ MİLLİ MÜCADELE DE BAŞARILAMAZDI"

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya ilişkin, "Bu olayın, artık bir kucaklaşma, mili birlik ve beraberliğimizi yeniden inşa etme anlamında bir kırılma noktası olmasını diliyorum" dedi.

4.25.2019Kaynak: Çorum HaberDetaylı bilgi
Son Tweetler
Facebook
Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar, asla ve asla yorulmazlar.
Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini yitirmeye mahkumdurlar.