Metin Feyzioğlu
Haber Arşivi

ABD İDLİB'TE TÜRKİYE'Yİ TUZAĞA ÇEKEBİLİR

Kastamonu’dan dönüyoruz, Ilgaz Dağı Tüneli çıkışındayız. Burası Milli Mücadele’nin İstiklal Yolu mevkii. Şehitlerimize rahmet olsun.

Suriye’de gelişen durum...

Ordumuz güçlüdür.

Devletimizin gereğini yapacak askeri gücü vardır. Öte yandan kalıcı başarılar askeri güç ile desteklenmiş ekonomik, siyasal ve kültürel ilişkilerle sağlanır.

Türkiye,  bölgenin en güçlü ve büyük devletidir. Bu sebeple Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’a yönelik işgal stratejileriyle, Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde PKK devletinin kurulması planlarıyla mücadele etmek zorundadır.

Büyüklük pek çok alanda ve cephede mücadeleyi gerektirir. Bunların hepsinde birden ise silahlı mücadele yapılamaz.

Bu noktada ABD’nin bizi Suriye üzerinden Rusya ile silahlı çatışmaya sokma provokasyonlarına karşı son derece temkinli olmak zorundayız. Rusya da gerginliğin tırmanmasının kendisine zarar vereceğini görmeli. Türkiye ile Suriye’nin doğrudan görüşmelere başlaması için ortamı hazırlayıcı adımları atmalı.

Devletlerin dostları ya da düşmanları olmaz, milli menfaatleri olur. Türkiye ile Suriye’nin milli menfaati, Suriye’nin toprak bütünlüğünün sağlanması hususunda örtüşmektedir. İki devlet arasında çıkacak sıcak bir savaş, sınırlarımızın dibinde PKK devleti kurmak isteyen emperyalist güçlere yarayacaktır.

Son Tweetler
Facebook
Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar, asla ve asla yorulmazlar.
Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini yitirmeye mahkumdurlar.